Znamy uczestników Suzuki Pucharu Polski

Znamy wszystkich uczestników Suzuki Pucharu Polski, który od 13 do 16 lutego 2020 r. odbędzie się Arenie Ursynów w Warszawie.

W turnieju finałowym Suzuki Pucharu Polski zagrają gospodarze: Legia Warszawa oraz siedem najlepszych drużyn w tabeli Energa Basket Ligi na dzień 6 stycznia 2020 r.: Stelmet Enea BC Zielona Góra, Polski Cukier Toruń, Start Lublin, Anwil Włocławek, Asseco Arka Gdynia, Trefl Sopot oraz HydroTruck Radom.

Legia oraz trzy czołowe drużyny: Stelmet Enea BC, Polski Cukier i Start zostaną rozstawione w losowaniu ćwierćfinałów – zgodnie z wcześniej przekazywanymi informacjami.

Turniej finałowy odbędzie się po raz czwarty w Arenie Ursynów w Warszawie. Rozegrane zostaną: ćwierćfinały (po dwa w czwartek i piątek), półfinały (sobota) i finał (niedziela). Drużyny pokonane w ćwierćfinałach i półfinałach odpadają z rywalizacji. Ponadto zobaczymy Aerowatch Konkurs Rzutów za 3 Punkty oraz Konkurs Wsadów.

W poprzednim sezonie po trofeum sięgnęła drużyna BM Slam Stali Ostrów Wlkp., która w finale pokonała Asseco Arkę Gdynia 77:74. MVP całego turnieju został wybrany Mateusz Kostrzewski.

Losowanie par Suzuki Pucharu Polski odbędzie się w piątek 10 stycznia w Warszawie. O szczegółach poinformujemy wkrótce.

 

 

Źródło: Polska Liga Koszykówki