Najlepsza piątka 14. tygodnia EBL

Jonathan Williams, Michał Michalak, Chase Simon, Nikola Jevtović i Michael Humphrey – to najlepsza piątka 14. tygodnia Energa Basket Ligi.

Polpharma sprawiła sporą niespodziankę i pokonała przed własną publicznością King Szczecin aż 89:71. Bohaterem tego meczu był Jonathan Williams. Amerykanin zdobył 29 punktów, 6 zbiórek, 4 asysty i 3 przechwyty, co przełożyło się na eval na poziomie 31.

Sensacja również w Lublinie! Legia pokonała świetnie radzący sobie w tym sezonie Start 84:79. Tego wyniku nie byłoby bez Michała Michalaka, który zdobył 24 punkty (sześć trójek), 9 zbiórek i 3 asysty, grając przez całe 40 minut (eval 19)!

Świąteczny hit nie zawiódł oczekiwań kibiców. Anwil wygrał z Asseco Arką Gdynia 83:65, a kibice zobaczyli mnóstwo rewelacyjnych akcji. Klasę po raz kolejny pokazał Chase Simon – w tak ważnym meczu zdobył 24 punkty, 2 zbiórki, 3 asysty i 4 przechwyty, co dało eval 28.

Niespodziewanym wynikiem zakończyło się starcie w Ostrowie Wlkp. BM Slam Stal ostatecznie okazało się lepsze od wicemistrzów – Polskiego Cukru Toruń 85:72. Najlepszym graczem w zespole trenera Łukasza Majewskiego był Nikola Jevtović. Podkoszowy zdobył 17 punktów (7/8 za dwa), 8 zbiórek i blok (eval 22).

Aleksander Dziewa efektownym wsadem zapewnił zwycięstwo WKS Śląska nad Enea Astorią Bydgoszcz 90:88, ale w przebiegu całego meczu wyróżniał się Michael Humphrey. Środkowy zdobył dla wrocławian aż 24 punkty (9/11 za dwa), 7 zbiórek i 3 bloki, co oznaczało eval 28.

Najlepsza piątka tygodnia wybierana jest zwykle w każdą środę (bierzemy pod uwagę mecze rozgrywane od środy do wtorku). Wyjątkowo, z uwagi na okres świąteczny, publikujemy ją już we wtorek.

 

 

Źródło: Polska Liga Koszykówki