Ostatnie emocje z EBL w 2019 roku!

Ostatnia kolejka Energa Basket Ligi w 2019 roku przyniesie mnóstwo emocji! Od soboty do poniedziałku o godz. 17:30 Polsat Sport pokaże trzy ciekawe mecze: BM Slam Stal – Polski Cukier, Start – Legia i GTK – Stelmet Enea! Pozostałe spotkania można zobaczyć w serwisie Emocje.TV

 

Polpharma Starogard Gd. – King Szczecin

Termin: sobota, godz. 15:00

Transmisja: Emocje.TV

Zapowiedź: Starogardzianie w minionej kolejce pokonali na wyjeździe MKS Dąbrowa Górnicza, natomiast King musiał uznać wyższość Asseco Arki, ale trzeba podkreślić, że był bardzo blisko sukcesu. Zawodnikiem, który łączy obie drużyny jest Martynas Paliukenas, chociaż należy pamiętać, że w przeszłości w Polpharmie grali też Thomas Davis i Ben McCauley. Ciekawie zapowiada się rywalizacja Jonathana Williamsa z Pawłem Kikowskim i Bretta Prahla z wysokim Adamem Łapetą.

 

PGE Spójnia Stargard – MKS Dąbrowa Górnicza

Termin: sobota, godz. 16:00

Transmisja: Emocje.TV

Zapowiedź: To może być ważny mecz dla trenera Jacka Winnickiego, który w przeszłości pracował w Dąbrowie Górniczej, a teraz jest szkoleniowcem PGE Spójni. Obecnie ma do dyspozycji m.in. Adrisa De Leona, który w tym spotkaniu zmierzy się z Dominicem Artisem – jednym z najlepszych rozgrywających w EBL. Szansę na debiut w MKS dostanie Justin Watts – otrzymał już licencję na grę. Jak poradzi sobie z Raymondem Cowelsem? Ważny może okazać się również pojedynek Michaela Frasera z Darnellem Jacksonem.

 

BM Slam Stal Ostrów Wlkp. – Polski Cukier Toruń

Termin: sobota, godz. 17:30

Transmisja: Polsat Sport

Zapowiedź: Zespół z Ostrowa Wlkp. przed świętami przegrał z Anwilem, ale końcówka była bardzo emocjonująca. Osłabiony Polski Cukier z kolei, po zaciętym meczu, pokonał Start Lublin. Torunianie muszą radzić sobie bez Damiana Kuliga, a to oznacza, że jeszcze więcej będzie zależało od Alade Aminu. Warto będzie się przyglądać rywalizacji Filipa Dylewicza z Aaronem Celem oraz Pauliusa Dambrauskasa z Keithem Hornsbym. Czy Jay Threatt będzie w stanie powstrzymać świetnego Chrisa Wrighta?

 

WKS Śląsk Wrocław – Enea Astoria Bydgoszcz

Termin: sobota, godz. 19:30

Transmisja: Emocje.TV

Zapowiedź: Wrocławianie w ostatniej kolejce pokonali Legię na wyjeździe, ale teraz pora na dobry mecz przed własną publicznością. Enea Astoria nie jest jednak łatwym rywalem, w dodatku jest podrażniona porażką z GTK. Sporo będzie działo się pod koszami, gdzie zmierzą się Michael Humphrey oraz Adam Kemp. Kluczowe może być jednak starcie strzelców – Devoe Josepha z Krisem Clyburnem. Jak na tle reprezentanta Polski – Kamila Łączyńskiego – pokaże się A.J. Walton?

 

Trefl Sopot – HydroTruck Radom

Termin: niedziela, godz. 15:00

Transmisja: Emocje.TV

Zapowiedź: Sopocianie w pierwszej połowie meczu ze Stelmetem Eneą grali zaskakująco dobrze, ale ostatecznie okazali się słabsi. HydroTruck z kolei nie poradził sobie z PGE Spójnią. Radomianie lubią stawiać na rzuty z dystansu – w tym elemencie mogą zaskakiwać Obie Trotter, Rod Camphor i Carl Lindbom. Trefl z kolei będzie chciał wykorzystać umiejętności Nany Foullanda oraz Pawła Leończyka w polu trzech sekund. Ciekawe też jak Artur Mielczarek poradzi sobie z Michałem Kolendą.

 

Start Lublin – Legia Warszawa

Termin: niedziela, godz. 17:30

Transmisja: Polsat Sport

Zapowiedź: Zespół z Lublina został ostatnio zatrzymany przez Polski Cukier, ale to i tak był dobry mecz tej ekipy. Legia z kolei ciągle ma w tym sezonie spore problemy – wygrała dopiero dwa spotkania. Liderzy startu – Tweety Carter oraz Brynton Lemar – tym razem zmierzą się przede wszystkim z Filipem Matczakiem i Michałem Michalakiem. Ciekawe jak po kolejnych treningach z warszawskim zespołem będzie wyglądał Kahlil Dukes, nowy rozgrywający tej ekipy.

 

GTK Gliwice – Stelmet Enea BC Zielona Góra

Termin: poniedziałek, godz. 17:30

Transmisja: Polsat Sport

Zapowiedź: Gliwiczanie w minionej kolejce pokonali na wyjeździe Enea Astorię, ale teraz czeka ich zdecydowanie trudniejsze zadanie. Zespół trenera Żana Tabaka jest w świetnej formie – wygrał już 10 meczów w EBL z rzędu! Szczególnie dobrze radzi sobie Jarosław Zyskowski, którego teraz będzie się starał powstrzymać Kacper Radwański. Na pewno wymagająca dla GTK będzie rywalizacja z duetem rozgrywających Ludvig Hakanson – Łukasz Koszarek. Czy Joe Thomasson będzie lepszy od Brandona Tabba?

 

 

Źródło: Polska Liga Koszykówki