12. kolejka: Zaczynamy rundę rewanżową!

Szybkie tempo w Energa Basket Lidze Kobiet! 12. kolejka oznacza rozpoczęcie rundy rewanżowej. Hitem z pewnością będzie mecz Artego Bydgoszcz – Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin.

Energa Toruń – Arka Gdynia, sobota, godz. 18:00

Torunianki wygrały swój drugi mecz w EBLK i z coraz większą ochotą patrzą w górę tabeli. Arka w tym sezonie jest jednak nie do zatrzymania – zwyciężyła we wszystkich 11. meczach. Nowe zawodniczki – Naomi Davenport i Latoya Williams – zmieniają oblicze Energi, ale w drużynie z Gdyni są m.in. Marissa Kastanek i Marie Gulich.

Enea AZS Poznań – DGT Politechnika Gdańska, sobota, godz. 18:30

Spotkanie dwóch drużyn o bardzo zbliżonym poziomie. Ewentualne zwycięstwo Enei AZS może zbliżyć tę ekipę do fazy play-off, a wygrana zespołu z Gdańska umocni go na ósmym miejscu. Zakiya Saunders jest ostatnio najważniejszą zawodniczką poznanianek, natomiast w DGT Politechnice trzeba uważać na Presley Hudson i Jennę Smith.

Artego Bydgoszcz – Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin, niedziela, godz. 17:00

To z pewnością najciekawsze spotkanie tej kolejki! Obie drużyny w obecnym sezonie walczą o możliwie najwyższą pozycję przed play-off i mają spore ambicje. Brianna Kiesel kontra Alexis Peterson – starcie tych zawodniczek z pewnością będzie kluczowe. Ważny może okazać się też pojedynek Laury Miskiniene z Giedre Labuckiene.

CosinusMED Widzew Łódź – CCC Polkowice, niedziela, godz. 18:00

Zespół z Łodzi ciągle ma tylko jedno zwycięstwo na koncie, natomiast CCC będzie walczyło ponownie o czołowe lokaty. W Widzewie sporo będzie zależało od dyspozycji Taylor Emery oraz od Eweliny Gali i Julii Drop. Polkowiczanki z kolei będą liczyły na skuteczność Artemis Spanou i Deneshy Stallworth.

PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp – AZS Uniwersytet Gdański, niedziela, godz. 18:00

Gorzowianki z pewnością będą faworytkami tego meczu – “na papierze” są zespołem zdecydowanie silniejszym. AZS Uniwersytet jeszcze nie wygrał spotkania w tym sezonie, ale nie oznacza to, że nie będzie potrafił zaskoczyć! Najpierw jednak gdańszczanki będą musiały znaleźć sposób na Cheridene Green oraz Kahleah Copper.

Źródło: Tauron Basket Liga Kobiet