Najlepsza piątka 12. tygodnia EBL

Tweety Carter, Rod Camphor, Keith Hornsby, Tony Meier i Nana Foulland – to najlepsza piątka 12. kolejki Energa Basket Ligi.

Start Lublin utrzymuje wysoką formę w Energa Basket Lidze – ma już na koncie 10 zwycięstw! Ostatnio zespół trenera Davida Dedka pokonał u siebie BM Slam Stal 84:72. Znowu świetny występ zanotował Tweety Carter – rozgrywający zdobył 15 punktów, 14 zbiórek oraz 5 asyst, co przełożyło się na eval na poziomie 26.

Mecz w Starogardzie Gdańskim nie był łatwy dla HydroTrucka, ale ostatecznie radomianie pokonali Polpharmę 86:78. Tak dobrego wyniku nie byłoby bez kolejnego dobrego występu Roda Camphora. Tym razem Amerykanin zdobył 23 punkty, 3 zbiórki i 6 asyst (eval 30).

Polski Cukier jest nie do zatrzymania w Energa Basket Lidze. Tym razem torunianie pokonali na wyjeździe WKS Śląsk Wrocław 108:86. Liderem zespołu prowadzonego przez Sebastiana Machowskiego był Keith Hornsby – zdobył 21 punktów, 3 asysty i 2 przechwyty (eval 23).

Rewelacyjną formę w Energa Basket Lidze w każdym kolejnym meczu potwierdza też Stelmet Enea. W minionym tygodniu zielonogórzanie wygrali w Stargardzie w PGE Spójnią 86:76. Najlepszym strzelcem zespołu był Tony Meier – Amerykanin zdobył 22 punkty (4/5 za dwa), 6 zbiórek i 2 asysty (eval 23).

Nana Foulland “szalał” pod i nad koszami w zwycięskim dla Trefla meczu z Enea Astorią Bydgoszcz (87:78). W całym spotkaniu zanotował aż siedem efektownych wsadów! Środkowy zdobył ostatecznie 20 punktów i 14 zbiórek, co przełożyło się na eval na poziomie 30.

Najlepsza piątka tygodnia będzie wybierana w każdą środę. Bierzemy pod uwagę mecze rozgrywane od środy do wtorku.

 

Źródło: Polska Liga Koszykówki