Anwil podejmuje Kinga! Zobacz mecz w Polsat Sport Extra

Mistrz Polski jest głodny zwycięstw w Energa Basket Lidze! Jak poradzi sobie tym razem w meczu z Kingiem Szczecin? Transmisja w piątek od 17:30 w Polsat Sport Extra.

Anwil w ostatniej kolejce rywalizował z rewelacją obecnego sezonu Energa Basket Ligi, Startem. Lublinianie przed własną publicznością pokazali mnóstwo dobrego, ofensywnego basketu i wygrali aż 96:71. King z kolei podejmował osłabiony MKS i nie dał rywalowi żadnych szans. Szczecinianie zademonstrowali wielkie możliwości ofensywne i zwyciężyli 97:44. Teraz drużynę poprowadzić ma jednak Łukasz Biela – trener Mindaugas Budzinauskas musiał udać się na Litwę na dalsze leczenie.

Cleveland Melvin to jeden z najważniejszych zawodników Kinga. Amerykanin w poprzednim sezonie pokazał się świetnie w ekipie z Dąbrowy Górniczej, a obecnie udowadnia, że nie był to przypadek. Skrzydłowy zdobywa średnio 15,8 punktu, 6,5 zbiórki oraz 1,5 asysty na mecz, jest bardzo wszechstronny i niebezpieczny dla rywali po obu stronach parkietu. Ciekawe jak poradzi sobie w starciu m.in. z Ronaldsem Freimanisem, chociaż można spodziewać się, że przeciwko niemu zagra też Michał Sokołowski.

Najlepszym strzelcem Anwilu jest Ricky Ledo, ale wiadomo, że nie tylko on potrafi w tym zespole zdobywać punkty. Ciekawym graczem z pewnością jest Shawn Jones, który w dotychczasowych starciach pokazywał spore możliwości atletyczne – efektowne bloki i wsady. Ważne będzie więc to jak przeciwko niemu zagrają Adam Łapeta oraz Ben McCaulay.

Włocławianie nie mogą dodatkowo zapominać o Pawle Kikowskim – Polak jak zwykle jest solidny i ciągle można go uznać za jeden z najważniejszych elementów zespołu ze Szczecina. King z kolei powinien uważać na nieprzewidywalnych rozgrywających: Chrisa Dowe’a oraz Tony’ego Wrotena – obu stać na wielkie spotkania.

Początek transmisji meczu Anwil Włocławek – King Szczecin w piątek o godz. 17:30 w Polsat Sport Extra.

 

 

Źródło: Polska Liga Koszykówki