WKS Śląsk z nowym trenerem gra ze Startem

Wrocławianie mają nowego trenera, Olivera Vidina! Czy WKS Śląsk przełamie się już w meczu z jedną z rewelacji tego sezonu – Startem Lublin? Transmisja w niedzielę od godz. 17:30 w Polsat Sport.

WKS Śląsk ostatnio zmienił trenera. Klub postanowił pożegnać się z Andrzejem Adamkiem, a jego miejsce zajmie Serb Oliver Vidin. W ostatnim spotkaniu zespół prowadził Marcin Grygowicz, a wrocławianie – mimo niezłego występu – musieli uznać wyższość Anwilu Włocławek. Start z kolei pokonał niedawno GTK Gliwice, co było już siódmą wygraną tej ekipy w obecnych rozgrywkach Energa Basket Ligi.

Co sprawia, że lublinianie grają tak dobrze w tym sezonie? Z pewnością fakt, że udały się transfery obcokrajowców. Tweety Carter i Jimmie Taylor grali już ze sobą wcześniej (w PGE Spójni), a na parkiecie widać ich wzajemne zrozumienie. Dodatkowo, w składzie zespołu trenera Davida Dedka są świetni strzelcy – zarówno Brynton Lemar, jak i Martins Laksa właściwie w pojedynkę potrafią przesądzić o losach meczów.

Zespół z Wrocławia wygrał dopiero trzy mecze, chociaż wydaje się, że skład, w którym ważne role odgrywają m.in. Kamil Łączyński i Mathieu Wojciechowski stać na dużo lepsze wyniki. Do drużyny całkiem niedawno dołączył również doświadczony Danny Gibson, ale to wszystko jeszcze nie odmieniło oblicza tej ekipy. Być może uda się to nowemu trenerowi?

Na pewno ważnymi postaciami w WKS Śląsku są też Torin Dorn oraz Devoe Joseph. Ten pierwszy jest graczem, który swoją grą opiera na rzutach bliżej kosza oraz na efektownych wsadach, które można później podziwiać w zestawieniach TOP10 tygodnia. Kanadyjczyk z kolei potrafi seryjnie trafiać z dystansu, co zwykle jest niebezpieczne dla każdego rywala.

Start może jeszcze liczyć na solidnego Mateusza Dziembę oraz ambitnego Kacpra Borowskiego. Ciekawe, jak z tym drugim poradzi sobie Aleksander Dziewa, który dopiero debiutuje w EBL, ale już pokazuje spory potencjał.

Początek transmisji meczu WKS Śląsk Wrocław – Start Lublin w niedzielę o 17:30 w Polsat Sport.

 

Źródło: Polska Liga Koszykówki